nauka śpiewu

Fundacja oferuje warsztaty otwarte, w których może uczestniczyć każdy, kto chce spróbować swoich sił w muzyce. Dzieci nie muszą mieć doświadczenia wokalnego – popracujemy nad tym razem.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Wystarczy tylko, że zgłosisz się do nas lub będziesz śledzić informacje o warsztatach umieszczanych na naszych stronach. Przyjdź ze swoim dzieckiem i zobacz, jak pracujemy.
Nasi podopieczni mają zapewnioną pracę i opiekę pod okiem doświadczonych muzyków oraz wokalistów, a także zapewnione profesjonalne wsparcie techniczne. Na każdych z zajęć oprócz opieki wokalnej naszej wyspecjalizowanej kadry, znajduje się również profesjonalny sprzęt, który nigdy nas jeszcze nie zawiódł. Na każdym etapie rozwoju muzycznego naszych podopiecznych za realizację dźwięku odpowiada znakomity mikser Allen&Heath SQ5, mikrofony wokalne firmy SHURE oraz nagłośnienie KV2 audio.
Jeśli zdecydujecie się zostać z nami na dłużej, Twoje dziecko może stać się członkiem naszego głównego zespołu FBG.

Informacje o terminach takich spotkań znajdziecie na naszych mediach społecznościowych oraz stronie.

Nauka śpiewu

czym jest zespół Fbg?

Zespół FBG składa się z około 30 utalentowanych dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które chcą rozwijać się na przestrzeni wokalnej. My, jako Fundacja Bliżej Gwiazd, oferujemy dla nich specjalne warsztaty, odbywające się pod okiem profesjonalnych piosenkarzy i muzyków. Dzięki wyszkolonej kadrze dzieci otrzymują indywidualną opiekę oraz wsparcie w szkoleniu swoich głosów. Nasze dzieci biorą udział w licznych zajęciach warsztatowych, a także profesjonalnej Gali Charytatywnej Gwiazda na Gwiazdkę, gdzie w towarzystwie największych sław polskiej sceny muzycznej, pokazują rezultaty swojej pracy z ostatnich kilku miesięcy. 

nauka śpiewu 2

jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, co dwa tygodnie. Grupa wokalna liczy około 30 osób.
Podczas prób trwających 3 godziny, dzieci trenują swój wokal pod okiem doświadczonych artystów oraz przygotowują swój występ finałowy.
Fundacja zapewnia profesjonalny sprzęt, a dzieci są zobowiązane wyłącznie do zabrania ze sobą dobrego humoru oraz swoich głosów.
Miejsca w jakich odbywają się próby są ogłaszane na naszych portalach społecznościowych z uprzedzeniem. Zazwyczaj korzystamy z dwóch sal – w Kolegium Rungego lub w Hotelu Fairplayce Poznań. Oba ulokowane w dostępnych i dobrze skomunikowanych punktach Poznania.
Co ważne, wstęp na pierwsze zajęcia otwarte zawsze jest darmowy.

czego uczymy na warsztatach wokalnych

Jest wiele wartości i wiedzy, które Nasi podopieczni wynoszą z zajęć. Podczas warsztatów skupiamy się na:
● Emisji głosu
● Wiedzy z zakresu teorii muzyki
● Nauce czytania z nut
● Zaznajomieniu się z akordami
● Obeznaniu ze sprzętem, w tym oczywiście z mikrofonem
● Zachowaniu scenicznym
Oprócz wartości czysto teoretycznych, nasi podopieczni zyskują również wiele umiejętności interpersonalnych, takich jak:
● Pewność siebie
● Nauka pracy w zespole
● Rozwijanie i dbanie o kontakty z rówieśnikami
Na zajęciach rozwijamy się nie tylko jako wokaliści, ale również jako młodzi, ambitni ludzie, którzy chcą czerpać jak najwięcej z muzyki i dzielić się tym z innymi.

nauka śpiewu

Wspólne wyjazdy

Oprócz cyklicznych warsztatów wokalnych oferujemy również wyjazdy oraz kolonie dla dzieci. Oczywiście wciąż pod szyldem muzycznym.

nauka śpiewu

W poprzednich latach odwiedziliśmy między innymi Zakopane zimą, a latem znaleźliśmy się w Dźwirzynie. Pracowaliśmy i rozwijaliśmy się muzycznie, ale nie zabrakło nam czasu wolnego na rozrywki takie jak: sporty wodne, plażing czy wędrówki po pięknych polskich górach.

Wyjazdy z Fundacją Bliżej Gwiazd to niezapomniane przeżycia i świetnie spędzony czas z ludźmi podobnymi do siebie — pozytywnymi i pełnymi pasji do muzyki.

Gala Charytatywna Gwiazda na Gwiazdkę

Raz do roku z okazji Gali Charytatywnej Gwiazda na Gwiazdkę mamy przyjemność zaprosić do naszej Fundacji najlepszych wokalistów z polskiej sceny muzycznej.

Nauka śpiewu

Dzieci z naszego zespołu przez cały rok przygotowują się do tych występów pod czujnym okiem swoich nauczycieli.
Współpracę z nami podjęli już m.in.:
● Stanisław Sojka
● Kasia Kowalska
● Maria Sadowska
● Mrozu
● Kasia Cerekwicka
● Łukasz Zagrobelny
● Antek Smykiewicz
Nasi podopieczni mają okazję wystąpić na wielkiej gali i pokazać swój rozwój oraz postępy, nad którymi pracowali przez cały rok. To wielkie doświadczenie i pierwsze profesjonalne występy dla naszych młodych artystów, więc każdego roku wspólnie przeżywamy tę przełomową chwilę w ich życiu. Cieszymy się, że jako Fundacja możemy im towarzyszyć i wspierać w tym wielkim kroku w ich muzycznej karierze!

Close Menu