Fundacja "Bliżej Gwiazd"                                                             

MUSIC / VOCAL / SHOWS / DISABLED / STARS

VII edycja 2014

Gwiazda na gwiazdkę z Mari± Sadowsk±
 

Gwiazda na gwiazdkę
3 grudnia 2014 roku, w dniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyła się VII Ogólnopolska Gala Charytatywna „Gwiazdka na Gwiazdkę” w Filharmonii Dolno¶l±skiej w Jeleniej Górze. Na scenie zaprezentowali się młodzi arty¶ci Fundacji „Bliżej Gwiazd”. 


Jako pierwszy wyst±pił zespół, który był przygotowywany przez długi czas, aby potem stan±ć na wielkiej scenie i za¶piewać przed tak duż± publiczno¶ci±. Dla niektórych ten występ był pierwszym wyj¶ciem na scenę, jednak zespół z projektu „Małe dzieci duże głosy” zyskał wielk± sympatię w oczach widzów. „Piosenka drewnianych lalek” – wykonany utwór przez młodych artystów takich jak: Weronika Szparkowska, Marcela Oleszczuk, Ewelina Szmidel, Kamila Chmura, Martyna Kotylak oraz Łucja Domańska. Na scenie nie mogło zabrakn±ć również elementu tańca nowoczesnego i tutaj główn± rolę miała Weronika Boszko. Po występie młodych artystów nadszedł czas na powitanie go¶ci przez znanego polskiego aktora teatralnego i filmowego – Grzegorza Stosza.  

Jako druga zaprezentowała się Emilia Woch z piosenk± „I see fire”. Młoda artystka pochodzi z Plichowic. „Przemiła urocza, pogodna, błyskotliwa dziewczynka z magiczn± barw± głosu” – tak o niej mówił sam Grzegorz Stosz – Laura Dzi±ba, artystka, która pokonała dług± drogę, aby dotrzeć na nasz± Galę i za¶piewać dla nas piosenkę „Undo” Sanny Nielsen.

Podczas tegorocznego castingu, który przeprowadziła fundacja, przybyło kilka nowych osób, które będ± mogły rozwijać się pod skrzydłami  fundacji oraz występować na wielu scenach obok znanych polskich gwiazd. Jedn± z takich osób jest Justyna Sieniuć, studentka I roku dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, która wykonała piosenkę z rep. Agnieszki Osieckiej „Mówiłam żartem”. Drug± osob± była Marlena Rozicka, która została wybrana na tegorocznym castingu w Szczawnie-Zdroju. Młoda artystka ma za sob± nagrodę na konkursie „Wałbrzych ma talent”, jak sama mówi - ¶piew to jej pasja. Interpretacje Marleny do znanej piosenki „Rise Like a Phoenix” mogli¶my usłyszeć na grudniowej Gali. Renata Galik – autorka tekstów, muzyki, a także ksi±żki „Prawo do miło¶ci” - zaprezentowała się w piosence Edyty Geppert „Na Krakowskim”.

Paweł Orłowski w ¶rodowy wieczór wykonał dwie piosenki  „Nasza niebezpieczna miło¶ć” z rep. Michała Bajora oraz debiutanck± piosenkę „Dzi¶ już wiem” przy akompaniamencie fortepianu Pawła Kaczmarowskiego. Gwiazd± tegorocznej Gali była Maria Sadowska. Znana jazz-menka wykonała kilka utworów ze swojego repertuaru, natomiast ostatni± piosenkę za¶piewali wszyscy razem z artystk±.

Podczas Gali został nadany tytuł przyjaciela fundacji, dla tych wszystkich, którzy stale pomagaj± i wspieraj± działanie Fundacji „Bliżej Gwiazd”. S± to: Małgorzata Wójcik-Stasiak - Prezes Zarz±du Tauron Ekoenergia Sp. z o.o., Marcin Zawiła - Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Państwo Monika i Paweł Paliwoda – wła¶ciciele sieci Aptek Arnika w Jeleniej Górze oraz Wojciech Chadży – Radny Miasta Jeleniej Góry. 


                                                                                                                                         autor: Paweł Orłowski