Fundacja "Bliżej Gwiazd"                                                             

MUSIC / VOCAL / SHOWS / DISABLED / STARS

VI edycja 2013 r. Filharmonia Dolnośląska

Po raz kolejny udowodnili, że warto

Gwiazda na Gwiazdkę
Wczoraj (3 grudnia) odbyła się gala „Gwiazda na Gwiazdkę”. Koncert miał miejsce w Filharmonii Dolnośląskiej. Zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać wokalistów, którzy są podopiecznymi Fundacji „Bliżej gwiazd”, a także artystów: Michała Gasza i Moniki Kuszyńskiej. Całość była transmitowana na żywo na naszym portalu strimeo.tv.
 


Gala rozpoczęła się o godz. 19.00. Publiczność była pod wrażeniem wykonań artystów, zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych, którzy pokazali, że scena to ich żywioł.
Jednym z najważniejszych punktów koncertu było wyłonienie laureata castingów pt. „Łowcy talentów”. Przesłuchania trwały od 21 września do 16 listopada w trzech miastach: w Jaworze, Złotoryi i Karpaczu. Uczestnicy walczyli o przejście pod skrzydła Fundacji „Bliżej gwiazd”, nagranie płyty w profesjonalnym studio nagraniowym i support jednej z gwiazd polskiej sceny muzycznej podczas koncertu zaplanowanego na przyszły rok. Po upływie miesiąca od ostatniego castingu, podczas wczorajszej gali ogłoszono oficjalny werdykt jury: zwyciężyła Karolina Kaszuba z Lwówka Śląskiego.
-Czasem mi to wychodzi- mówi skromnie Karolina- najważniejsze jest to, że sprawia mi to ogromną przyjemność, której nikt nie może mi odebrać-dodaje.
 
W imieniu europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg, laureatce przekazano zaproszenie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Podczas koncertu wystąpił także Paweł Orłowski z Legnicy, który został wyróżniony przez jury podczas castingów.
 
Podczas gali tytułem Przyjaciela Fundacji „Bliżej gwiazd” wyróżniono Jerzego Łużniaka,Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.
 
-Jestem wzruszony koncertem i cieszy mnie to, że możemy pomagać fundacji, a przez to młodym, utalentowanym ludziom- powiedział marszałek.- Gratuluję wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą galę.
 
Razem z Michałem Gaszem, jedną z głównych gwiazd wieczoru, zaśpiewała Renata Galik. Wokalistka i autorka tekstów jest związana z fundacją, która wzięła ją pod swoje skrzydła kilka lat temu. Od tego czasu występy Renaty są stałą częścią gal „Gwiazda na gwiazdkę”. W tym roku razem z Michałem Gaszem wykonała utwór Marka Grechuty.
 
Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ Moniki Kuszyńskiej.
-Spotkałam na swojej drodze wielu dobrych ludzi- mówiła wokalistka- Wcześniej myślałam, że ludzie to egoiści, ale przekonałam się, że jest zupełnie inaczej.
 
Artystka wzruszyła publiczność. Monika Kuszyńska jest profesjonalistką i przykładem dla wielu podopiecznych fundacji, ale także dla wszystkich, którzy napotykają na swojej drodze trudności. Gala z udziałem gwiazd po raz kolejny okazała się sukcesem, nie tylko organizatorów, ale także wszystkich ludzi, którzy mają w sobie trochę dobra i chcą się nim dzielić.

Galeria zdjęć
                                                                                                                                         
                                                                                                                                             źródło: strimeo.tv