Fundacja "Bliżej Gwiazd"                                                             

MUSIC / VOCAL / SHOWS / DISABLED / STARS

V edycja 2012 r. Hotel Gołębiewski

Gwiazdki gali "Gwiazda na gwiazdkę"

foto

Gala charytatywna „Gwiazda na gwiazdkę”, która odbyła się w zeszły weekend w Karpaczu była niezwykłym widowiskiem. Licznie przybyła publiczno¶ć była pod wrażeniem występu gwiazd wieczoru- Katarzyny Kowalskiej, Stanisława Sojki, Zbigniewa Zamachowskiego. Jednak to nie oni wzbudzili największ± sensację. Okazało się, że obecni byli przede wszystkim pod wrażeniem występów młodych artystów, którzy u¶wietnili galę. ¦piewali kolędy i piosenki ¶wi±teczne, a w finale zaprezentowali się obok obecnych sław, wykonuj±c kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Oto oni- młodzi, zdolni, sympatyczni.

Jako pierwsza zaprezentowała się Aleksandra Teklińska z przebojem Jingle Bell Rock. Ola gra na saksofonie, ¶piewa, a to wszystko za spraw± swojego taty, który jest muzykiem. Wcze¶niej supportowała Stanisława Sojkę, a także wygrała konkurs „Wygraj Sukces”. Ma ogromn± potrzebę niesienia pomocy innym.

Drugi w kolejno¶ci był duet Danuty Szymańskiej i Pawła Wi¶niewskiego. Ich współpraca trwa już od ponad roku, a poznali się… na szkolnym korytarzu. Maj± na swoim koncie liczne sukcesy, zarówno w duecie, jak i solo. Zajęli m.in. I miejsce na Konkursie Pie¶ni i Piosenki Patriotycznej i I miejsce w konkursie „Kocham Cię Polsko”. Na gali zaprezentowali utwór Kolęda Maryi.

Kolejn± uczestniczk± była Emilia Woch. To najmłodsza uczestniczka pochodz±ca z Pilchowic. Uczęszcza do pierwszej klasy jednej z jeleniogórskich szkół gimnazjalnych. W szkole muzycznej uczy się grać na oboju. Jest wielokrotn± laureatk± konkursu „Zakręcona nutka”. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie występ z wokalist± Łukaszem Mróz „Mrozem”.

Następn± artyst± była Renata Galik. Od wielu lat pisze wiersze, teksty piosenek i komponuje muzykę. Chętnie prezentuje się na scenie. Ma na swoim koncie m.in. uczestnictwo w konkursie „Eurowizja dla dzieci” Kopenhaga 2003 i występ w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Tego wieczoru za¶piewała wzruszaj±cy utwór Kolęda dla nieobecnych.

Jako przedostatnia wyst±piła Gabrysia Kowalewska z Jeleniej Góry z dobrze znan± kolęd± PójdĽmy wszyscy do stajenki. Gabrysia jest osob± niezwykle spontaniczn± i życzliw±. Swój warsztat wokalny szlifuje na warsztatach, m.in. pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Uwielbia ¶piewać i czuje, że mogłaby to robić bez przerwy, czego oczywi¶cie jej życzymy. Jest laureatk± m.in. konkursu Wygraj Sukces.

Daria Barszczyk z Bydgoszczy zamknęła prezentację młodych talentów, ¶piewaj±c kolędę Cicha noc. Na co dzień uczęszcza do szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego II stopnia na wokal klasyczny. Może pochwalić się ogromnym sukcesem, który odniosła w lipcu. Daria zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu LE STRADE DELLA MUSICA w Rzymie. Jest bardzo aktywn± osob±, bierze udział w różnorodnych projektach muzycznych. Prywatnie to bardzo wrażliwa i ciepła osoba. 

                                                                                                                                ¬ródło: www.jgfakty.pl