Fundacja "Bliżej Gwiazd"                                                             

MUSIC / VOCAL / SHOWS / DISABLED / STARS

III edycja 2010 r. Teatr im. C. K. Norwida

Koncert Cerekwickiej i młodych talentów porwał publiczność

Oprócz wokalistki - Katarzyny Cerekwickiej wystąpiły młode talenty z różnych szkół i placówek oświatowych min. z Białegostoku, Bydgoszczy, Ciechocinka, Poznania czy Wrocławia. Było wesoło, głośno i bardzo sympatycznie, a przybyli goście nie mogli żałować.

Na początek śpiewali dla nich młodzi artyści, w tym niepełnosprawni. Na scenie Teatru Norwida występowali bardzo utalentowani uczniowie ze szkół i placówek oświatowych z Białegostoku, Bydgoszczy, Ciechocinka, Poznania czy Wrocławia. Na scenie pojawili się także byli uczniowie – pacjenci sanatorium „Małgosia” w Uzdrowisku Cieplice, dzieci ze szkół specjalnych z Jeleniej Góry, artystka z Poznańskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Niedowidzących oraz Integracyjna Grupa Artystyczna „Pentatonika” działającą przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. Koncert upłynął w atmosferze kolęd, pastorałek i bożonarodzeniowych melodii. Były też nagrody dla występujących w postaci MP3, MP4 i mini wież hi-fi, czy wycieczek do Brukseli, a wręczali je zaproszeni goście.

Imprezę poprowadził dobrze znany prezenter – Krzysztof Ibisz, który swoimi żartami wprowadzał w publiczność w jeszcze lepszy humor. Na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Kasia Cerekwicka, która wykonała kilka piosenek ze swojego repertuaru. Na koniec odbył się finał tej charytatywnej imprezy, a wzięły w nim udział wszystkie osoby występujące wcześniej na scenie min. żeński chór z Jeżowa Sudeckiego, który wraz z wokalistką zaśpiewał utwór z jej płyty - „ Na kolana”.

Przy wyjściu prowadzony był kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów z jeleniogórskich i nie tylko uczelni. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup upominków gwiazdkowych oraz wyposażenie pracowni muzycznej w zespole szkół w szpitalu „Uzdrowisko Cieplice".

                                                                                                                             Źródło: www.nj24.pl